Site Loader

Herbata, czyli produkt, który od wielu wieków cieszy się niemalejącą popularnością wśród konsumentów

Herbata jest naparem znanym od tysięcy lat. Pomimo tego, że na rynku znajduje się już od tylu lat, to jej popularność wcale nie maleje, a wręcz przeciwnie. Światowi producenci herbaty prześcigają się w komponowaniu coraz to nowszych i ciekawych smaków i aromatów, które zadowolą konsumentów na całym globie. Najpopularniejszym dzisiaj herbaty pozostaje ciągle herbata czarna.

Kilka słów o historii znanego na całym świecie naparu

Pierwotnie herbatą nazywano wywar z pąków i liści rośliny, jednak obecnie nazwę tę stosuje się także do różnego naparu z ziół jak pokrzyw czy rumianek. Herbata z Chin (Herbaty zielone w CNH) w dosyć szybkim tempie zaczęła rozprzestrzeniać się po całym świecie, a do Polski dotarła w drugiej połowie XVII wieku, jednak ze względu na jej wysoką cenę, na zakup tego rodzaju naparu mogli pozwolić sobie jedynie magnaci. Herbata jak wielokrotnie zostało to stwierdzone i udowodnione naukowo posiada wiele właściwości prozdrowotnych, dlatego picie jej jest inwestowaniem w swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Zielona herbata to świetny sposób na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn

Warto zdecydować się więc na zakup herbaty zielonej, która posiada właściwości zdrowotne, a mianowicie jej regularne spożywanie pozwala systematycznie oczyszczać organizm z toksyn. Ponadto zielona herbata wspomaga działanie układu pokarmowego, a co za tym idzie wspomaga proces odchudzania. Dlatego też picie zielonej herbaty jest często zalecane przez dietetyków. Warto wiedzieć także, że często spożywanie tego naparu potrafi chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV,  w konsekwencji może uchronić nawet przed zachorowaniem na nowotwór skóry. Jest to rodzaj herbaty, który powinno się parzyć nie przekraczając trzech minut. Co istotne, o czym warto także pamiętać, to fakt, że liście zielonej herbaty można spokojnie parzyć wielokrotnie, dzięki czemu nie dość, że picie tego rodzaju naparu jest zdrowe, to jeszcze ekonomiczne w stosowaniu.

Czas na Herbatę

Iza Szymańska

Hej,

bardzo jest mi miło, że odwiedziłeś mojego bloga, oznacza to, że szukasz ciekawych informacji na tematy związane z herbatą oraz kawą. To właśnie o tym jest ten mój blog – o spożywaniu herbaty i kawy, o ich właściwościach, ich zaletach. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś ciekawego z moich publikacji – daj znać.