Site Loader

Smak, intensywność oraz zapach kawy, czyli tajniki świata baristów – na jaki rodzaj tego napoju warto się zdecydować?

Kawa współcześnie to napój, po który wielu z nas sięga każdego ranka, by móc się porządnie obudzić. Intensywny smak i zapach tego napoju sprawia, że krew zaczyna nam nieco szybciej krążyć, ciśnienie się podnosi, a my mamy więcej energii do działania. Na rynku znajdziemy ogromny przekrój różnego rodzaju kaw, z wielu kontynentów i krajów. Bardzo często nawet nie mamy świadomości, jak poszczególne gatunki smakują, ponieważ kupujemy wciąż ten sam rodzaj. Nie mniej jednak, warto czasem zaryzykować pozwolić swoim kubkom smakowym dać szansę rozkoszowania się nowymi smakami. Wiele gatunków ziaren kawy na całym świecie hodowana jest w różnych warunkach klimatycznych, co wpływa na jakość i smak późniejszego napoju.

Właściwości kawy – o czym warto pamiętać sięgając po ten napój? W jakich przypadkach picie kawy może okazać się skuteczne, a czego warto unikać?

Kawa, po którą sięgamy niemal każdego dnia, czasem nawet w ogromnym ilościach pomaga nam się skoncentrować. Kiedy podczas pracy czy nauki nasz umysł przestaje funkcjonować na możliwie wysokich obrotach, wówczas warto zaopatrzyć się w kubek gorącego, parującego napoju dobrej, wysokiej jakościowo kawy. Jednak należy pamiętać także o tym, aby nie przesadzać ze spożywaniem napoju, bowiem różne gatunki kawy mogą mieć zróżnicowaną zawartość kofeiny. Zbyt częste spożywanie może powodować także wypłukiwanie magnezu z organizmu, co w późniejszym czasie może przykładać się także na nieprzyjemne skurcze mięśni. Jeśli więc zdecydujemy się na skosztowanie różnych rodzajów kawy, warto wybrać się do najbliższej kawiarni, porozmawiać z baristą, czyli specjalistą, który na co dzień zgłębia tajniki różnego rodzaju parzenia kawy właśnie. W dobrej kawiarni będziemy mogli skosztować różnych rodzajów kaw i sprawdzić, która smakuje nam najbardziej oraz co wpływa na jej jakość, intensywność oraz działanie. Warto zgłębiać tajniki kawowego świata, sprawdzać nowe gatunki i kosztować napojów parzonych w przeróżnych zakątkach globu.

Przy współpracy: http://fonte.com.pl/

Iza Szymańska

Hej,

bardzo jest mi miło, że odwiedziłeś mojego bloga, oznacza to, że szukasz ciekawych informacji na tematy związane z herbatą oraz kawą. To właśnie o tym jest ten mój blog – o spożywaniu herbaty i kawy, o ich właściwościach, ich zaletach. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś ciekawego z moich publikacji – daj znać.