Site Loader

Kawa czy herbata to pytanie, które w swoim życiu słyszymy wielokrotnie. Najczęściej przy odwiedzinach jest to pytanie gospodarzy, co chcemy do picia. Czasem poruszamy temat głębiej i kłócimy się ze znajomymi o wyższość kawy nad herbatą lub odwrotnie. I wydaje się to pytanie z cyklu, co było pierwsze jajko czy kura? Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, gdyż znajdziemy tyle samo zwolenników kawy jak i herbaty.

Kawa- niezbędnik pracownika 

 Kawa króluje wśród osób pracujących, które często już sam poranek rozpoczynają od filiżanki kawy. Wiele osób nie jest w stanie dobrze otworzyć oczu zanim nie poczuje aromatu kawy. Kawa  (https://www.czasnaherbate.net/kawy-c-16.html) będzie im potem towarzyszyć przez cały dzień, czy to jako mała czarna, czy różne jej mleczne lub smakowe formy jak cappuccino czy latte macchiato. Kawa zawiera dużo kofeiny jednak działa ona jak chwilowy zastrzyk, po kilkunastu minutach odczuwamy spadek formy, a to głównie przez znaczną utratę magnezu. Wiele osób pijąc mleczne, słodkie kawy tak naprawdę dostarcza organizmowi dużą dawkę cukru, kalorii i laktozy a nie kofeiny. Jedyny sens miałoby picie prawdziwej parzonej kawy bez dodatków, ale w Polsce kawosze nie są fanami espresso.

Herbata dla koneserów

Herbata czarna, którą najczęściej spożywamy również pobudza dzięki teinie. Zwolennicy herbaty podkreślają, że dzięki jej piciu dłużej zachowują świeżość umysłu i pobudzenie. A wszystko to, dzięki wolniejszemu uwalnianiu się teiny. Nie osiągniemy jednak takiego stanu pijąc herbatę ekspresową, która często zawiera dużo pyłu z mielonych liści herbaty. Polacy popełniają również mnóstwo błędów w jej parzeniu. Zazwyczaj parzymy ją zbyt krótko i w zbyt wysokiej temperaturze. Jeśli będziemy kupować herbatę sypaną to od razu odczujemy różnicę. Herbata ma również wiele odmian, dzięki którym możemy uzyskać pożądane efekty. Zielona doskonale wpłynie na zdrowie, czerwona wspomoże odchudzanie a biała zadziała antyoksydacyjnie.

Kolejny raz pytanie o kawę czy herbatę nie ma rozstrzygnięcia. Parzmy te napoje prawidłowo a odniesiemy wiele korzyści z ich picia.

Czas na Herbatę

Iza Szymańska

Hej,

bardzo jest mi miło, że odwiedziłeś mojego bloga, oznacza to, że szukasz ciekawych informacji na tematy związane z herbatą oraz kawą. To właśnie o tym jest ten mój blog – o spożywaniu herbaty i kawy, o ich właściwościach, ich zaletach. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś ciekawego z moich publikacji – daj znać.