Site Loader

Dobrej jakości kawa ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie. Odpowiednie ilości, a więc od trzech do pięciu filiżanek dziennie działa dobrze na zdrowie, samopoczucie i wygląd. Kawa sama w sobie ma niewiele kalorii, dopiero połączona z cukrem, śmietaną i innymi dodatkami staje się prawdziwą bombą kaloryczną, której warto unikać. Natomiast spożywanie czarnej kawy ma niezwykle właściwości.

Zaskakującym faktem jest to, że kawa wpływa na przemianę materii. Większość produktów na odchudzanie zawiera w swoim wkładzie właśnie kofeinę. Udowodniono, że przyspiesza spalanie tłuszczu i jest naturalnym wspomagaczem w odchudzaniu – oczywiście bez kalorycznych dodatków. W dbaniu o wymarzona sylwetkę kawa pomaga na wielu poziomach. Jej działanie zauważono również w przypadku dolegliwości związanych z zakwasami po treningu. Nie trzeba więc stosować leków przeciwbólowych obciążających żołądek, ponieważ wystarczą dwie filiżanki dziennie, by poczuć ulgę po intensywnym treningu. Jednak najważniejszym działaniem jest pobudzenie. Kawa przed treningiem sprawia, że podczas wysiłku fizycznego odczuwane jest mniejsze zmęczenie i daje więcej energii po jego zakończeniu.

Kawa na dobry nastój? Oczywiście, że tak! Jednak dobre samopoczucie nie wynika wyłącznie z rytualnego relaksu, jakim jest chwila odpoczynku przy kawie i słodkim dodatku. Wyniki badań pokazują, że kofeina stymuluje układ nerwowy oraz zwiększa poziom substancji, które odpowiedzialne są za dobry nastrój – dopaminy i serotoniny. Kawa jest więc skutecznym antydepresantem, który nie szkodzi zdrowi, a je polepsza.

Zmęczenie i roztargnienie często są przyczyną problemów ze skupieniem się w pracy. Filiżanka kawy jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Kofeina bowiem pobudza nie tylko ciało, ale również umysł. Korzystnie wpływa na zdolność logicznego myślenia, szybką reakcję oraz koncentrację. Spożycie kawy przed pracą to najlepszy sposób na uporanie się z dużą ilością obowiązków szybko i sprawnie.

Iza Szymańska

Hej,

bardzo jest mi miło, że odwiedziłeś mojego bloga, oznacza to, że szukasz ciekawych informacji na tematy związane z herbatą oraz kawą. To właśnie o tym jest ten mój blog – o spożywaniu herbaty i kawy, o ich właściwościach, ich zaletach. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś ciekawego z moich publikacji – daj znać.