Site Loader

Herbata z imbirem, pomimo iż można ją nabyć w wielu sklepach konsumpcyjnych, nie jest w Polsce jeszcze aż tak znana, jak odmienne herbatki z owocowo-korzennymi dodatkami. Dla wielu osób przeszkodą jest jej wyjątkowy, mocny, nieraz wprost odbierany jako ostry smak. Należałoby natomiast się przełamać oraz poprzez parę następnych dni wypijać herbatkę z imbirem, ponieważ rezultaty jej funkcjonowania można czuć prawie natychmiastowo. Natomiast jej ostry smak (z korzyścią dla wartości leczniczych) można złagodzić, dodając np. plasterek cytryny czy pomarańczy, odrobinę miodu, lub nawet odrobinę kurkumy.

Imbir na nudności, uczulenia oraz otyłość

Jeżeli borykasz się z chorobą lokomocyjną czy morską, jesteś w ciąży czy z pozostałych powodów męczą Cię wymioty, żuj plasterki imbiru. Możesz po nie sięgnąć także, jeśli potrzebujesz skupienia, np. przed istotnym egzaminem – imbir poprawia cyrkulację krwi, zatem dzięki niemu osiągniesz szczyty własnej koncentracji. Poleca się go także uczuleniowcom, ponieważ umożliwia w zapobieganiu reakcji oraz zmniejsza uczulenia.

Czemu winien to być zwykły napój dla cukrzyków?

Herbata z imbirem oraz kurkumą to winien być też zwykły napój dla cukrzyków. W 2009 roku uczeni na Uniwersytecie w Auburn udowodnili, iż kurkuma zmniejsza stan cukru we krwi – to zasługa obecności wielu dobrych antyoksydantów w owej przyprawie. Pamiętaj natomiast o tymże, aby poinformować własnego lekarza leczącego cukrzycę o tymże, iż herbatka z imbirem oraz kurkumą została wpisana do diety.

Herbata z imbirem na odchudzanie: jak funkcjonuje?

Imbir jest naturalnym termogenikiem, więc podstawą, jaka pobudza metabolizm oraz wzmacnia temperaturę ciała. Natomiast im więcej system tworzy ciepła, tymże więcej musi na to stracić sił, jakiej rezerwy umieszczone są w tkance tłuszczowej. Przyprawa owa ma wyciąg eteryczny, jaki stanowi do 3,5 procent jego ilości. Podstawowym elementem tego wyciągu jest zingiberol – podstawa „nakręcająca” mechanizm termogenezy.

Imbir – przeciwwskazania

Należałoby nadmienić, iż herbata z imbirem i odmienne artykuły konsumpcyjne z ową przyprawą nie są korzystne dla dzieci poniżej 12. miesiąca życia. Jest to dosyć ostra przyprawa, jaka mocno drażni delikatne podniebienie oraz kubki smakowe dziecka. Wykorzystywanie imbiru nie jest też pewne dla osób zmagających się z wrzodami żołądka czy dwunastnicy i tychże cierpiących na refluks żołądka. Bazy zamknięte w korzeniu imbiru drażnią śluzówkę przewodu pokarmowego. Jeszcze kolejna grupa osób, jakim wywar z imbiru może zaszkodzić, to osoby z nadciśnieniem tętniczym.

Iza Szymańska

Hej,

bardzo jest mi miło, że odwiedziłeś mojego bloga, oznacza to, że szukasz ciekawych informacji na tematy związane z herbatą oraz kawą. To właśnie o tym jest ten mój blog – o spożywaniu herbaty i kawy, o ich właściwościach, ich zaletach. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś ciekawego z moich publikacji – daj znać.