Site Loader

Każdy, kto na poważnie podchodzi do kwestii utraty dodatkowych kilogramów, wie, że skuteczne odchudzanie wiąże się ze spożywaniem odpowiedniej ilości płynów. Najczęściej dietetycy polecają do tego czystą wodę, jednak doskonałe są także napary z ziół oraz oczywiście herbata. Czy picie herbaty faktycznie ma wpływ na utratę kilogramów?

Czy picie herbaty wpływa pozytywnie na odchudzanie?

Okazuje się, że owszem! O prozdrowotnych zastosowaniach tego słynnego, pochodzącego z Chin naparu, powiedziano już wiele. Herbata zawiera w sobie mnóstwo aktywnych substancji wspomagających nasz organizm, w tym także takich wspomagających odchudzanie. Dlaczego tak się dzieje? Sekret tkwi w zawartych w herbacie (https://www.czasnaherbate.net/herbaty-c-2.html) katechinach. Te organiczne związki chemiczne wpływają na proces wchłaniania się tłuszczów, dostarczanych do organizmu wraz z jedzeniem. Tym samym mają one znaczny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej.

Jaka herbata jest najlepsza na odchudzanie?

Skoro wiemy już, że herbata wspomaga odchudzanie, pozostaje jeszcze pytanie o to, który jej rodzaj jest najbardziej skuteczny w walce z dodatkowymi kilogramami. Najbardziej skutecznie wspomaga odchudzania herbata zielona. Wynika to z jej specyficznych właściwości, które pobudzają enzymy trawienne i korzystnie wpływają na metabolizm. Ma ona także wpływ na skuteczność termogenezy, która jest najistotniejszym kluczem do skutecznego odchudzania.

Amatorzy czarnej herbaty mogą odetchnąć z ulgą – ona także wpływa pozytywnie na proces utraty kilogramów. Zawiera ona polifenole, które korzystnie wpływają na procesy metaboliczne i pomagają nam zredukować tkankę tłuszczową oraz zachować pożądaną sylwetkę. Nie są one absorbowane w wątrobie, a więc mają szansę dotrzeć do jelit i stymulować florę bakteryjną.

Jak widać, picie herbaty bardzo korzystnie wpływa na proces utraty zbędnych kilogramów. W połączeniu ze zdrowym odżywianiem i dużą ilością ruchu, z pewnością pomoże nam w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami zielone,j czy czarnej herbaty – powinniśmy pić jej jak najwięcej!

Czasnaherbate

Iza Szymańska

Hej,

bardzo jest mi miło, że odwiedziłeś mojego bloga, oznacza to, że szukasz ciekawych informacji na tematy związane z herbatą oraz kawą. To właśnie o tym jest ten mój blog – o spożywaniu herbaty i kawy, o ich właściwościach, ich zaletach. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś ciekawego z moich publikacji – daj znać.